Найбільші будівлі в Україні - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Топ 5 гигантов нерухомості в Україні

Останнє оновлення: 20.07.2016

Багато хто з нас любить велике і неосяжне. Але ми часто не замислюємося, чи необхідний нам такий спосіб переказу грошей з активу в розряд пасиву.

Давайте подивимося на ТОП 5 українських гігантів, порівняємо їх з «побратимами» в інших країнах світу і поговоримо про ефективність даних проектів:

1. Найвищий будинок в Україні - ЖК «Кловський». Він знаходиться в Києві на Кловському узвозі. Висота будівлі складає 168 метрів.

висотка київ

Цей хмарочос був побудований в 2012 році в самому центрі столиці, серед «хрущовок», «сталінок» та інших багатоповерхівок, та до цього часу остаточно не знайшов своїх покупців квартир і офісів. І проблема не в кризі або поганому відділку продажів цього проекту, а в концепції, архітектурі і локації цього «велетня».

А ось як виглядає найвища будівля світу в Дубай.

Бурж Халіфа

Хмарочос «Бурдж-Халіфа», висотою 828 метрів, був побудований в 2010 році і знаходиться в новому діловому центрі Дубая. Вартість цього проекту - 1,5 млрд. $. Це офісно - житловий комплекс з ресторанами, магазинами, готелем  і оглядовими майданчиками. Вже сьогодні цей хмарочос окупив інвестиції і став візитною карткою Арабських Еміратів.

 

2. Найвеличезнішим стадіоном в Україні є НСК «Олімпійський», який вміщує 70 000 осіб. Він був побудований до ЄВРО 2012 і став центральною ареною країни. До речі, його попередник - «Республіканський» був ще більшим і налічував до 100 000 посадкових місць.

нск олімпійський

Якщо з точки зору архітектури, локації, транспортних і пасажирських потоків до нього немає особливих нарікань, то з ефективним управлінням тут теж не все гаразд. Відкривши свої «двері» в 2012 році, цей стадіон лише декілька разів був заповнений на всі 100%( під час проведення ЧЄ 2012 і Євро-кубків наступних років).

Можна тільки уявити, які колосальні збитки несе обслуговування всієї інфраструктури і яка ефективність даного проекту.

Після реконструкції «Маракана» - найбільшого  стадіону в Бразилії і в усьому світі (180 000 осіб), перше місце займає Південно-Корейський стадіон «ПершогоТравня». 

стадіон першого травня

Цей стадіон, побудований в 1989 році до фестивалю "Молоді і студентів", до цього часу є основною багатофункціональною ареною Південної Кореї. Щорічно тут проходять змагання не тільки з футболу і легкої атлетики, а і масово-культурні заходи, які дозволяють країні мати додатковий прибуток від нефункціонального використання об'єкта.

 

3. Далі в нашому рейтингу -  найбільший річковий вокзал України, який знаходиться в м. Дніпро.

річпорт дніпро

Мало хто знає, що введений в експлуатацію в 1988 році п'ятиповерховий вокзал, так і не став центральною пристанню для судів на одній з найбільших річок Європи. Сьогодні  ця напівзруйнована будівля з пулом власників приміщень і орендарів доживає свої дні і є найяскравішим представником епохи «соціалізму і недбалості».

 

А ось найбільший річковий вокзал у Шанхаї, в гирлі річки Янцзи.

річпорт шанхай

Цей порт є також одним з найбільших портів за вантажообігом в світі. Напевно, не слід навіть рахувати його щорічний прибуток і говорити про ефективність капітальних вкладень в цей проект.

 

4. Наступним йде спорудження Запорізької АЕС.  Вона є однією з найбільших у своїй галузі в Україні та першою в Європі за потужністю виробництва енергії (до 6 000 МВт). На підприємстві працюють 11,5 тисячі осіб.

аес запоріжжя

Атомна станція знаходиться на березі Каховського водосховища біля м. Енергодар та є одним з основних місць роботи для місцевого населення.

 

Найпотужніша в світі АЕС - Касівадзакі-Каріва, побудована в 1985 році та знаходиться в Японії.

аес японія

Її потужность  складає - 8212 МВт / год. Кількість працівників на цій АЕС близько 8 000 осіб, що говорить про ефективне використання людського ресурсу.

 

5. ТРЦ "Республіка" повинен був стати в 2014 р. найбільшим не тільки в Україні, а й одним з найбільших ТРЦ в Європі. Його площа  складає близько 300 000 м2, а торгова - 132 000 м2.

трц республіка

 Але криза, політика, ескалація конфлікту на сході країни та інші негативні чинники унеможливили будівництво ТРЦ на невизначений термін. Збитки, які були завданні українським бізнесменам внаслідок замороження цього проекту, стали одними з наймасштабніших. Величезне питання стоїть про окупність «Республіки», а тим більше про ефективність даного проекту.

 

Найбільший ТРЦ в світі -  «Дубай Мол» - знаходиться в ОАЕ. Його загальна площа складає близько 1,2 млн. м2, а торгова - 350 000 м2.

дубаи молл

Побудований в 2009 році, «Дубай Мол», став одним з мультифункціональних дохідних девелоперських проектів та є зразком з точки зору управління площами і ефективним управлінням інвестиціями.

 

У нашій країні існує величезний підприємницький дух і бажання розвиватися «всупереч ..» і «не дивлячись на ...»  Але найчастіше ми не прораховуємо всі ризики і не замислюємося про їх наслідки. Ми вигадуємо бізнес ідею і не знаємо, кому довірити її реалізацію, ми будуємо нерухомість і не знаємо, яким буде її клієнт... Ми її експлуатуємо  і не дивимося на досвід найкращих в цій сфері... Та й хіба мало ще про що ми не замислюємося. А потім залишається лише розводити руками.

Так і в нас був свій життєвий шлях: успіх і невдача. З 2003 року компанія ТУ Експерт пройшла від рядового розгубленого солдата до впевненого грамотного бійця. Ця стаття лише крапля спостережень, якими хочеться поділитися з читачем. Нехай не так масштабно, не претендуючи на найбільше в світі, але за 13 років досвіду, ми, спостерігаючи за тим, що відбувається в країні і поза її межами в галузі будівництва, хочемо допомагати всім, хто живе в Україні,  реалізовувати і здійснювати заплановане.

Раніше ми писали про казковий номер люкс в 3D форматі.