Закон Верховної Ради про перешкоду будівельним аферистам - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

На сторожі містобудівної діяльності

Останнє оновлення: 17.10.2016

закон вр про перешкоду будівельним аферистамВ середині липня депутатами Верховної Ради був прийнятий закон, який звужує коло можливостей для афер в будівельній діяльності. Так був прийнятий закон № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності», цей закон покликаний знизити та звести нанівець зростаючу останнім часом тенденцію в будівельній сфері.

Передісторія

Проведена у 2011 році лібералізація в сфері містобудування давала можливість штучного поділу об'єктів будівництва на стадії проектування і отримання права на виконання будівельних робіт. Наслідком цієї ситуації став неконтрольований зріст кількості  проблемних будівельних об'єктів як у Києві, так і в Україні в цілому. Скандальні об'єкти будівництва запустили ланцюгову реакцію в галузі. Не закінчені будівництвом житлові будинки стали нормою для Києва, що в свою чергу позначилося на будівельному  ринку і спровакувало відтік значної частини інвесторів в інші сектори економіки а покупців з ринку.

Що зміниться

Вважається, що прийнятий закон мінімізує ризики повторного виникнення ситуації, що склалася і скоротить кількість зловживань в цій сфері. Так закон передбачає будівництво об'єктів середнього і значного класу наслідків (4-5 категорії) тільки через дозвільну систему і ніяк інакше, в той час як незначний клас (1-3 категорії) залишається у полі декларативного принципу.

До прийняття закону поділ на класи і різні процедури їх оформлення створювали благодатний грунт для маніпуляцій з боку обох сторін дозвільного процесу.

Поряд  з чітким розподілом процедури, новий законопроект покликаний максимально спростити життя й роботу забудовників не значного класу наслідків. Починати роботи можна буде на наступний день після подання відповідного повідомлення. Так само передбачається, що положення закону автоматично скасують процедуру повернення документів для доопрацювання.

Хто виграє?

На думку Глави Госархінспекціі Олексія Кудрявцева, закон враховує інтереси практично всіх учасників будівельного ринку: інвесторів, забудовників і пересічних громадян. На ряду з цим законодавчі норми покликані знизити градус конфліктності у сфері забудови, як на ранніх стадіях, так і в завершенні будівництва, що поліпшить загальну інвестиційну привабливість будівництва в Україні.

До речі, законопроект був розроблений за безпосередньої  участі співробітників ДАБІ та польських партнерів.