Як продати квартиру, якщо частка власності належить дитині - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Продаж квартири з часткою, що належить дитині

Останнє оновлення: 11.12.2017

Коли частка власності будинку у дитиниВідчуження нерухомості, на яку має право дитина, можливе лише у випадку, якщо її права на житло зберігаються, а житлові умови не погіршуються. Для цього можна переоформити на дитину еквівалентну власність або укласти договір про придбання нерухомості на ім’я дитини – він слугуватиме доказом збереження майнових прав неповнолітнього громадянина. Ці документи надаються до органів опіки – без їхньої згоди продаж нерухомості неможливий. 

Звернутися до органів опіки за дозволом на угоду мають батьки дитини або законні представники, які мають дозвіл на розпорядження майном дитини. Без дозволу батьки не мають права здійснювати операції з нерухомістю, якщо дитина є одним із її власників або зареєстрована в ній.

Органи опіки можуть відмовити

Проте подати заяву, щоб отримати дозвіл на продаж квартири, – це ще не означає отримати такий дозвіл. Органи опіки досить прискіпливо вивчають усі аспекти майбутнього продажу майна і мають право на відмову у випадках, коли:

  • майбутня угода зменшить майнові права дитини;
  • в результаті угоди можуть бути порушені інші права неповнолітнього, наприклад, якщо відбувається обмін житла більшої площі на меншу;
  • один із батьків, які беруть участь в угоді, позбавлений прав за рішенням суду;
  • компетентні органи ухвалили рішення вилучити дитину з сім’ї незалежно від того, чи збережені за батьками їхні права;
  • в наданих документах виявлена неправдива інформація;
  • один із батьків не дав згоди на ухвалення угоди.

 

Аргументами, які можуть допомогти батькам отримати дозвіл на угоду від органів опіки, можуть стати погана екологічна ситуація в районі, де продається житло, близькість до родичів у районі, куди планується переїзд, переваги інфраструктури тощо.

Якщо ви плануєте купити квартиру меншої площі, то виходом може стати зазначення дитини її єдиним власником – таке рішення стане компенсацією частки дитини в квартирі більшої площі, яку ви продаєте.  

На момент здійснення угоди корисно мати готовий попередній договір про придбання іншої нерухомості.   

У випадку якщо домовитися з органами опіки неможливо, родини тимчасово прописують дитину в іншій квартирі, наприклад, у бабусь і дідусів.

Раніше ТУ Експерт писав про держконтроль щодо дотримання законодавства про працю.