Пам'ятка при купівлі землі в Україні від ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Що потрібно знати при купівлі ділянки в Україні

Останнє оновлення: 26.07.2016

перевірка документів перед покупкою земліУ разі придбання земельної ділянки в Україні необхідно знати і дотримуватися масу юридичних і технічних нюансів, пов'язаних із землею та земельним законодавством.

Отже, можемо виділити два найважливіших аспекти при купівлі земельної ділянки - це правовий і технічний. Вони в свою чергу поділяються на ряд питань, які не варто випускати з поля зору, їх ми й розглянемо.

Правові аспекти

Відзначаючи той факт, що земля - ​​це нерухомість, ми не повинні забувати, що це об'єкт майнового права та має свої особливості оформлення та володіння. Так, будь-який об'єкт володіння має свою правову базу, яка визначена законодавством. База може змінюватися в процесі життєвого циклу нерухомого майна.

В першу чергу необхідно перевірити у сторонни продавця правовстановлюючі документи, на підставі яких вона володіє ділянкою. Це державний акт на земельну ділянку або витяг з реєстру майнових прав, виписка з Держгеокадастра теж може надати інформацію про власника.

Якщо з документами, що встановлюють право власності все в порядку, слід також перевірити ділянку на предмет обмежень і обтяжень. Чи не накладені арешти на ділянку,чи є по ділянці рішення суду або застави, що істотно ускладнить придбання і додасть клопоту, якщо все ж покупець зважиться придбати таку ділянку з неоднозначною історією.

Слід враховувати, ті обставини, що рішення суду можуть бути оскаржені іншою стороною і така земельна ділянка може, повернутися до первинного власника або ж не належати ні кому на час розглядів.

Історія, порядність самого власника ділянки теж може викликати деякі питання, якщо покупець не знайомий з продавцем особисто. Цей аспект необхідно брати до уваги, так як потрібно бути  обережним і не забувати часи «будівельних пірамід», те ж саме може статися і з землею.

Технічні аспекти

Перевіряючи ділянку, слід не забувати, що земельну ділянку - це нерухоме майно, і як будь-яке нерухоме майно воно потребує документального оформлення, а документи  юридичного та технічного супроводу. Адже ні для кого не є секретом, якщо тобі потрібен торт на день народження - ти звертаєшься до кондитера, якщо оформлення угоди - до юриста. Так і технічна документація - потребує спеціалізованого супроводу та коригування при необхідності.

У цій частині необхідно знати технічні атрибути земельної ділянки: це і кадастровий номер, і власне технічна документація від правильності, якої залежить подальша експлуатація ділянки. Так якщо ділянку правильно «посаджено» на місцевість (виділено в натуру) і дотримані всі формальності (поворотні знаки, координати ділянки і його межі з сусідами), то в подальшому не  виникнуть питання, пов'язаного з повторним визначенням меж ділянки і суперечок про межі з сусідніми власниками.

Кадастровий номер - це унікальний ідентифікатор земельної ділянки в межах країни. Якщо він є, то інформація про ділянку занесена в Держгеокадастр і ділянку, можна перевірити по публічної кадастровій карті, яка знаходиться в загальному доступі. Наявність кадастрового номера у ділянки говорить про те, що процедура складання технічної документації виконана і ця ділянка занесена до бази Держгеокадастра з дотриманням усіх процедур.

Всі аспекти важко утримати в одній голові, при нинішньому розмаітті різнопланових фахівців в цьому немає необхідності. Для ефективного вирішення завдання необхідно залучати фахівців в даній сфері, що відіб'ється і на якості даного питання, і на часових рамках.

Фахівці компанії ТУ Експерт допоможуть вирішити поставлені перед Вами завдання щодо земельних ділянок, дотримаючись всіх юридичних та технічних тонкощів, в тому числі і при юридичному очищенні землі. Звертаючись в нашу компанію, Ви заощаджуєте свій час та фінанси.