Введені єдині правила для усунення містобудівних порушень - новина ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Введені єдині "правила" для усунення порушень

Останнє оновлення: 20.11.2015

контроль за дотриманням правил будівництва

Державна архітектурно-будівельна інспекція стандартизувала та систематизувала терміни усунення порушень, які стосуються містобудівного законодавства. Контроль дотримання термінів покладено на інспекторів ДАБІ, які встановлюють часові рамки порушникам в ході проведення аудиту об'єкта.

Припис про усунення порушень

В ході огляду архітектурної споруди посадова особа - інспектор при виявленні суттєвих порушень, складає акт і видає припис про усунення порушень. При цьому він дає власнику об'єкта - порушнику час для усунення існуючих недоробок і потенційних ризиків.

При виявленні правопорушень ДАБІ має повне право залучити будь-якого учасника (інвестора, замовника, проектанта або виконавця) будівельного процесу до відповідальності.

Контроль дотримання нових стандартів співробітниками на місцях буде здійснювати головний інспектор буднагляду.

Пам'ятка інспекторам Держархбудінспекції

Види порушень та допустимі строки для їх виправлення прописані в спеціально розробленому документі - Пам'ятці. Уніфікація термінів і введення стандарту допоможе в систематизації процесу, створенні однакових умов для всіх порушників і скороченні корупційних ризиків.

Про нові "правила" було офіційно заявлено на офіційному сайті інспекції та на сторінці соціальної мережі Фейсбук.

Нагадаємо, раніше ТУ Експерт повідомляв про онлайн доступі до державних майновим реєстрів - що по суті є відповіддю на питання в аналітичній замітці про електронний доступ до інформації про нерухомість.