Електронне графіті проти вандалів. Експеримент в Тоскані - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Цифрові технології проти вандалів: як рятують історичні пам’ятки в Тоскані

Останнє оновлення: 03.04.2017

вандали можуть наносити серйозної шкоди пам'яткам архітектуриВідтепер кожен бажаючий може залишити «автограф» на стіні старовинної церкви. Щоправда, лише в електронному форматі. Цікавий експеримент влаштувала влада італійського міста Флоренція. Щоб захистити історичні об’єкти від паплюження, вона запропонувала використовувати цифрові графіті.

Час, руйнівний вплив природних факторів і невиховані туристи – ось головні вороги пам’яток та артефактів. Любителі увічнити своє ім’я на історичних експонатах іноді завдають їм колосальної шкоди – забруднюють фарбою або навіть дряпають поверхню. Варто лише прибрати написи (а ця процедура іноді займає кілька місяців), як на їх місці відразу з’являються десятки інших. На щастя, з цим явищем тепер можна ефективно боротися – своє рішення запропонувала влада Флоренції.  

Проект Autography в кафедральному соборі

У межах проекту Autography в кафедральному соборі Santa Maria del Fiore встановили кілька сенсорних планшетів, що показують церковні стіни. Далі – все, як у програмі Paint! Ви можете вибрати:

  • колір «фарби»;
  • тип фону: мармур, дерево, метал та інші матеріали, використані в оформленні собору;
  • «знаряддя злочину» – залишити свій автограф можна віртуальною губною помадою або, наприклад, традиційним балончиком з фарбою.

 

«Написати» на стіні можна, що заманеться, – при цьому сам собор залишається недоторканим!

залишити автограф на соборі і отримати його по імейлуМалюнки і автографи відвідувачів не пропадуть – всі написи будуть доступні онлайн. Художників просять залишати e-mail, щоб керівництво могло повідомити про публікацію автографів на спеціальному сайті. Більше того, куратори проекту обіцяють щороку  публікувати роботи в окремому «паперовому» збірнику, який потім відправлять до архіву, де зберігаються важливі документи, пов’язані з історією собору. З-поміж іншого в цьому сховищі можна знайти навіть свідоцтво про народження Лізи Герардіні – дівчини, з  якої  Леонардо да Вінчі писав свою Джоконду.

До речі, собор Santa Maria del Fiore на головній площі міста було обрано невипадково – з невідомих причин він користується шаленою популярністю серед вандалів. І не лише  сучасних – одне з графіті на дзвонах церкви датується 1899 роком!

Якщо проект з використання цифрових технологій проти хуліганів буде визнано успішним, його реалізують і на інших історичних об’єктах Італії та світу.

Як збираються захищати екологію за допомогою повторного використання пластику в будівництві - в іншій статті ТУ Експерт.