Закон про класи наслідків: нюанси роботи - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Як на практиці працює закон про класи наслідків?

Останнє оновлення: 12.09.2017

міський вид в УкраїніНаприкінці травня цього року були ухвалені зміни до Закону України №1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо  вдосконалення містобудівної діяльності». Зокрема, новації торкнулися системи, за якою забудовники отримують дозвільні документи на будівництво.

 

Ближче до  балансу

Про нову процедуру видачі дозволів учасникам лекторію, проведеного «Українським будівельним співтовариством», розповіли Олексій Кудрявцев, керівник ДАБІ, та Дмитро Андрієвський, заступник голови парламентського комітету з будівництва.

 

За словами пана Андрієвського, новий закон робить інтереси населення та забудовника збалансованими. Раніше рівновага була порушена заниженням категорії будівництва в результаті реформи, розпочатої 2011 року. Новий закон викликав багато запитань, і лише роз’яснення, що вийшли у червні, дають змогу розібратися й отримати на них відповіді.  Депутат пообіцяв, що і надалі всі протиріччя будуть оперативно розв’язуватись шляхом підзаконних актів.

 

Так, у змінах до закону є пояснення щодо експертизи. Об’єкти третьої категорії, що зареєстрували декларацію до закінчення першої декади червня, не зобов’язані проводити експертизу й оформлювати дозвіл на здійснення будівельних робіт, а ось з січня подібні об’єкти проходитимуть таку експертизу обов’язково.

 

Нововведення в законодавчій базі допоможуть розв’язати проблему незаконного будівництва. За оцінками спеціалістів, приблизно п’ята частина всіх інвестиційних договорів сумнівна. Це означає, що забудовники грішать багаторазовими продажами одного й того самого об’єкта. Тому планується розробити систему, що реєструватиме договори про інвестиції у будівництво житла на підставі проектної документації.

Три новації

Олексій Кудрявцев розповів про три головні нововведення, що з’являться в результаті роботи закону №1817. Перша новація стосується дозвільної  документації на будівництво невеликими компаніями. Процедура оформлення пакета документів буде максимально простою. Друга новинка – це чіткий перелік документів, на підставі яких видається дозвіл. Є документи – буде й дозвіл.

 

Третя зміна стосується відповідальності. За неправдиву інформацію у декларації відповідальність покладається на особу, яка видала дозвіл, а не на забудовника, як це було раніше.

 

Є надія, що нововведення в законі №1817 допоможуть навести порядок у будівельній галузі та захистити населення від нечесних забудовників.