Дитячі садки можна розміщувати на нижніх поверхах житлових будинків - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Тепер можна будувати дитячі садочки, вбудовані в житлові будинки

Останнє оновлення: 12.11.2018

вбудовані дитсадкиНа днях почали діяти оновлені Державні будівельні норми (ДБН). Вони обов’язкові до виконання під час розробки проектної документації на нові об’єкти. Серед інших прогресивних нововведень, зміни торкнулись правил проектування дитсадочків. Згідно з новими ДБН їх тепер можна розміщувати на нижніх поверхах житлових будинків.

Анонсуючи зміни в законодавстві, заступник міністра Лев Парцхаладзе зазначив, що чинними нормами на кожну тисячу жителів має бути передбачено 38 місць у садках та 135 – у школах. Але через слабко контрольовані процеси забудови населених пунктів реальна ситуація відрізняється від вимог нормативних документів. Забудовники, намагаючись отримати максимум з кожного квадратного метра земельної ділянки, «забувають» про комфорт мешканців. У результаті в нових ЖК типовою є ситуація, коли батькам доводиться щодня возити дітей до дитячих садочків і шкіл, розташованих в інших районах міста.

Нові ДБН дозволяють проектувати:

  • ясла й дитячі садочки до 80 місць, вбудовані в перші-другі поверхи житлових об’єктів;
  • вбудовано-прибудовані об’єкти до 120 місць (не більше шести груп);
  • дитсадочки до 160 місць (не більше восьми груп), прибудовані до глухих стін будівель.

 

При розробці проектів нових дитсадків слід враховувати правила протипожежної безпеки, вимоги щодо інсоляції й рівня шуму, а також норми санітарних регламентів. Ділянка, на якій розташовано дитсадок, має бути оточена парканом і зеленими насадженнями. Оновлені ДБН вимагають враховувати сучасні норми щодо організації інклюзивного навчання й використовувати технології, що зменшують споживання енергоресурсів.

Зазначимо, що вбудовані або прибудовані дитсадки є звичною практикою в нових жилих кварталах у країнах ЄС. За оцінками експертів, таке проектне рішення дозволяє забезпечити дошкільнят комфортними умовами для виховання в безпосередній близькості до дому й частково зменшити навантаження на транспортні системи міст. Уже в найближчому майбутньому нові норми, затверджені Міністерством, дозволять істотно покращити ситуацію з дефіцитом місць у дитячих садках, яка викликана дисбалансом між обсягами введення в експлуатацію нового житла й темпами будівництва об’єктів соціальної інфраструктури.

Раніше ТУ Експерт писав про будівництво нових амбулаторій в Україні.