Мінрегіон продовжує модернізувати державні будівельні норми - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Як повинен облаштовуватися вхід в будівлю згідно з новими ДБН?

Останнє оновлення: 25.03.2019

як повинен облаштовуватися вхід до будівліМінрегіон продовжує модернізувати державні будівельні норми і приводити їх у відповідність з європейськими стандартами. Цього разу мова йде про облаштування вхідних груп в житлові, комерційні та соціальні об'єкти нерухомості.

Так одним з нововведень стала відмова від обов'язкового проектування порога і сходинок при вході. Таким чином вхід в будівлю може проектуватися на рівні тротуару, за умови облаштування твердого покриття з відповідними системами відведення дощової води. Варто відзначити, що раніше підлога під'їзду повинна була бути вище тротуару мінімум на 0,15 метра.

Крім того, після вступу в силу ДБН В.2.2-40: 2018, що стосуються інклюзивності будівель і споруд, вхідні групи повинні стати безбар'єрним простором, зручним для використання малогабаритними групами населення. Тепер при вході в будівлю, в якої є сходинки, необхідне впровадження систем безбар'єрного доступу, пандусів, підйомників, ліфтів і т.д.

При використанні турнікетів, дверей - каруселей поруч повинні бути встановлені двері для доступу людей з особливими потребами, які відкриваються або автоматично, або через кнопкову систему. Двері також повинні бути прозорими і протиударними.

Ще однією важливою зміною став пункт про проектування порогів. Так кожен елемент повинен бути не вище 2 см. з обов'язковим встановленням нахилів, травалаторів, пандусів під кутом не більше 8 градусів. Те ж саме стосується зон перед ліфтами якщо там присутні перешкоди для вільного проїзду на інвалідному кріслі.

Окремо варто зупинитися на пожежних виходах. Ширина проходу в евакуаційних виходах не повинна бути менше 1 метра, двері завжди повинні бути відкриті для безперешкодного виходу, а при наявності перешкод у вигляді турнікетів та інших систем пропуску повинні бути спроектовані окремі виходи для малогабаритних груп населення.

Таким чином, нові державні будівельні норми покликані спростити доступ людей в будівлі, зробити їх більш простими і зручними для кожної людини.

Раніше ТУ Експерт писав про реформу електропостачання для побутових споживачів