Проект будівництва вітроелектростанцій в Україні - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

ДАБІ підтримує проект будівництва компанією із Китаю вітроелектростанції в Україні

Останнє оновлення: 23.10.2017

Китай побудує вітроелектростанції в УкраїніНа початку літа компанія ТВЕА оголосила про свій намір збудувати в Україні вітряну електростанцію. Проект унікальний для нашої держави і Східної Європи в цілому, позаяк це буде найбільша станція на зазначеній території. 22 вересня з метою обговорення цього проекту Олексій Кудрявцев, директор Державного архітектурно-будівельного інституту, провів зустріч з Томмі Тенгменгом, директором ТВЕА.

Результати зустрічі

Для будівництва ВЕС в Україні необхідно обов’язково отримати ліцензію, оскільки реалізація задуманого проекту належить до об’єктів підвищеної відповідальності. Представники  ТВЕА звернулись до Державного архітектурного інституту, щоб здійснити будівництво  ВЕС на законних підставах і в межах термінів, зазначених інвестором.

Кудрявцев заявляє, що цей проект надзвичайно важливий не лише для ДАБІ як  підприємства-партнера, що консультує і надає методичну допомогу, а й для всієї  України. Очільник держінституту також відзначає, що будівництво такого масштабу ДАБІ ще не доводилося реалізовувати. Але це не стане проблемою у спільній праці, а буде поштовхом  до розвитку та ефективного здійснення проекту.

На зустрічі ТВЕА та ДАБІ домовились про створення загального плану співпраці, що вплине на пришвидшення оформлення дозвільних документів. Подібні двосторонні зустрічі вирішено проводити і надалі.

Про проект та його попередників

Компанія ТВЕА – успішний виробник і розробник електрообладнання, що спеціалізується на вивченні та застосуванні нових джерел енергії, трансформації електроенергії. 

ТВЕА місцем зведення вітряної електростанції вибрала Березанський район Миколаївської області. Потужність ВЕС складе 500 МВт. На будівництво планується витратити близько 500 мільйонів доларів. Ці інвестиції надійдуть до України, а потім будуть використані на реалізацію проекту. Під час масштабного будівництва відкриється  близько 1000 вакансій, а для підтримки працездатності станції необхідно 100 осіб.

Проект вітряної електростанції пройшов усі необхідні експертизи. Згідно з висновками, цей тип електростанцій має всі позитивні оцінки експертів і безпечний для навколишнього середовища. Завершення робіт і запуск ВЕС заплановано на 2019 рік.

Наразі найбільша вітрова електростанція України – Ботієвська –  розташована на території Запорізької області. Вона складається з 65 установок і видає потужність до 200 МВт. Може генерувати екологічно чисту енергію до 608,4 млн кВт.год на рік. Ботієвська  електростанція працює на турбінах компанії «Вестас». Для обслуговування цієї  електростанції необхідно всього 15 осіб. Зважаючи на те, що на новій ВЕС працюватиме 100 осіб, можна уявити собі її масштаби. 

Це не перший проект, в якому братиме участь китайська сторона. ТУ Експерт вже писав про проект реконструкції моста на Шулявці.