Нова служба в Держгеокадастрі для контролю передачі прав власності на землю - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Новий контролер угод по землі

Останнє оновлення: 01.09.2016

новий контролер земельних угод в 2016Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру отримає контрольну функцію в сфері передачі прав власності на землю - угод щодо земельних ділянок. Дане положення розглянуто і затверджено Кабінетом Міністрів України.

Функція передбачає моніторинг угод і виявлення порушень у здійсненні угод і всякого роду зловживань в цій сфері, а також порушень законодавчої бази в оформленні земельних відносин. Для контролю і виявлення в Держгеокадастрі створюється інспекція, яка буде інформувати правоохоронні органи про факти порушення законодавства з передачі прав власності на земельні ділянки. Інспекція повинна почати свою роботу вже через кілька місяців.

Земельне законодавство виявилося в замкнутому колі - немає закону про ринок землі, немає фактичної землі, немає бізнесу, немає податків. Але є мораторій і схеми грошових потоків. Відсутність чіткого і прозорого механізму і небажання чиновників втілювати зміни в життя призводить до чергового продовження мораторію на сільськогосподарські землі. На сьогоднішній день продовжує діяти мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Це в свою чергу призводить до створення і втілення напівлегальних схем отримання земельних ділянок великими і не зовсім фермерськими господарствами для подальшого використання.

Всю необхідну інформацію про угоди, Держгеокадастр отримує від Міністерства юстиції. За словами глави Держгеокадастра, він покладає надію на команду зі створення інспекції. Вона повинна стати ефективним підрозділом служби вже незабаром після її запуску.

Раніше ТУ Експерт повідомляв про спрощення процедури приватизації земельних ділянок.