Наслідки зростання мінімальної зп до 3200 грн в будівництві - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Як позначиться зростання «мінімалки» до 3200 гривень на будівельних організаціях?

Останнє оновлення: 11.01.2017

наслідки зростання мінімальної заробітної плати до 3200 грн для будівельної сфери26 жовтня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зробив фактично сенсаційну заяву, пообіцявши з 1 січня 2017 року збільшити мінімальну заробітну плату в країні до 3200 гривень. Саме ця цифра, за обіцянками глави Кабінету міністрів, буде закладена до державного бюджету.

Підвищити оплату праці з урахуванням мінімальної зарплати, яка є соціальною гарантією держави, повинні всі роботодавці – і комерційні, і державні структури. З одного боку, таке підвищення нижньої планки оплати праці має покращити добробут громадян. Разом із тим, як попереджають експерти, зростання мінімальної зарплати (мінімальний розмір оплати праці, МРОТ) автоматично тягне за собою зміну у більший бік і інших платежів, прив'язаних до цієї величини.

Зокрема, заплановане двократне підвищення мінімальної заробітної плати, як того вимагає чинне законодавство, одразу призведе до збільшення розмірів податків, штрафів, судових зборів та вартості ліцензій. Усі ці виплати також виростуть удвічі.

  • Наприклад, у будівельній сфері зростання мінімальної заробітної плати означає одночасне підвищення вартості будівельних ліцензій. Ціна дозволу включає державне мито, розмір якого безпосередньо пов'язаний із мінімальною зарплатою.
    Державне мито під час отримання ліцензії на ведення будівництва прирівняне до однієї мінімальної зарплати (нагадаємо, що зараз це 1450 гривень). За сертифікат про прийом в експлуатацію будівельних об'єктів IV та V категорій складності забудовникам потрібно віддати суму розміром 4,6 і 5,2 мінімального окладу відповідно. Сьогодні це 6670 і 7540 гривень, а з 2017 року доведеться викласти вже 14720 і 16640 гривень.

 

Питання ліцензування регулюється низкою нормативних актів, включаючи Закони України № 1775-III «Про ліцензування окремих видів господарської діяльності» та № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності», постанову КМУ «Про ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури» і Наказ Міністерства регіонального розвитку та будівництва України № 47 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури».

  • Пропорційно до змін МРОТ виростуть і штрафи для будівельних організацій. Згідно ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 1994 року, замовників будівельних робіт можуть оштрафувати на 3-900 мінімальних зарплат. За нинішнього розміру «мінімалки» діапазон штрафних платежів становить 4350-1305000 грн, після підвищення мова йтиме про суми 9600-2880000 грн.

 

Раніше ТУ Експерт писав про першу виданої електронної ліцензії на будівництво.

Також читайте нову статтю за підсумками роботи ДАБІ в 2016 році.