Офісна нерухомість: світові тенденції до 2017 року від ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Гнучкий підхід до планування офісних центрів – нова тенденція на ринку офісної нерухомості

Останнє оновлення: 26.12.2016

світові тенденції офісної нерухомостіНа межі тисячоліть лише1 млн підприємств залучали компанії для надання послуг, виконання монтажу чи інших робіт на умовах офшорингу/аутсорсингу. З 2000 року  ситуація кардинально змінилася, і їхня кількість зросла в 5 разів – до 5 млн. І ця цифра ростиме в геометричній прогресії.

Делегування виконання частини функцій головної компанії іншим підприємствам, зокрема й розташованих в інших країнах, докорінно змінить ситуацію і на ринку офісної нерухомості. Гнучкість у роботі передбачає більш варіативний підхід  до створення офісних приміщень.

Робочий простір, корпоративна культура впливають на ринок офісної нерухомості

Спостерігається тенденція до економії робочого простору. У багатьох країнах норма 10 м² на одне робоче місце з комп’ютером так і не прижилася, наприклад, в Україні достатньо 6 м². А після відміни санітарних норм і ця вимога не є догмою.

На ринок офісної нерухомості впливатиме і специфіка корпоративної культури країни. Від цього залежить, якою має бути дистанція між керівником і підлеглим, наскільки вітається  індивідуалізм у роботі чи, навпаки, командний стиль виконання поставлених задач. Це впливає на планування офісної нерухомості та методи використання існуючого простору. В одній країні керівник середньої ланки може перебувати в одному приміщенні з підлеглими, в іншій – обов’язково має бути окремий кабінет.

Більшість ринків офісної нерухомості Європи демонструють зростання. При чому лідирує  Фінляндія (плюс майже 30%), помітно випереджаючи інші країни. За нею ідуть Норвегія, Люксембург, Нідерланди, Данія і Швейцарія. Навіть у Словаччині, Румунії, Португалії, Литві, Росії і Болгарії спостерігається 10% зростання. Україна в дослідженні компанії  Colliers не розглядалася.