Стандартні будівельні статті держбюджету і проект на 2017 - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Стандартні будівельні статті в держбюджеті

Останнє оновлення: 27.10.2016

стандартні будівельні статті держбюджетуЯк відомо, державний бюджет – це щорічний кошторис запланованих доходів і витрат держави. Якщо одна частина коштів витрачається на підтримку поточних загальнодержавних потреб (зарплати чиновників і бюджетників, виплата пенсій, утримання адміністративних закладів та ін.), то інша має бути спрямована на розвиток економічної та соціальної інфраструктури.  

До переліку головних розпорядників бюджетних коштів України належать апарат Верховної Ради, міністерства, Верховний суд, Рахункова палата, Генеральна прокуратура, Служба безпеки України, державні служби та агенції, місцеві державні адміністрації, Пенсійний фонд, національні комісії, національні академії та інші суб’єкти.

Левова частка коштів із бюджету України традиційно виділяється міністерствам, зокрема, оборони, фінансів, соцполітики, охорони здоров’я, освіти, внутрішніх справ, регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ та ін. Щороку розмір фінансування різних статей видатків  змінюється (як і самі статті) – залежно від ситуації в країні та нагальних загальнодержавних потреб. Так, наприклад, у 2017 р. пріоритетними визнані потреби Міністерства оборони, якому планується виділити 64027,40 млн грн, а також фінансування програми субсидіювання з оплати житлово-комунальних послуг.

Будівельні статті держбюджету в 2017 році

Щодо будівельних статей держбюджету, то в 2017 р. витрати за одними програмами збільшуються, а за іншими не передбачені зовсім. До стандартних будівельних статей можна віднести витрати на фонд регіонального розвитку, програми «Розвиток міської інфраструктури», «Керівництво та управління в сфері регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства», а також низку державних житлових програм (наприклад, з молодіжного кредитування, державне пільгове кредитування  індивідуальних сільських забудовників та ін.). На жаль, фінансування низки пільгових проектів у 2017 р.  призупинено, а зростання бюджетних трансфертів за багатьма статтями пояснюється збільшенням затрат на оплату праці. В цілому на профільне для будівельної сфери  міністерство (Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ) проектом держбюджету на 2017 р. виділено 14881 млн грн –  це на 45,5% більше, ніж у 2016 р.