Санітарні норми в будівництві скасують з 2017 - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

З 1 січня 2017 року в Україні скасовані санітарні норми

Останнє оновлення: 25.10.2016

санітарні норми в будівництві скасують з 2017 року20 січня 2016 року Кабінет Міністрів України скасував радянські державні санітарні норми. У відповідному розпорядженні, яке набере чинності з січня 2017 року. Виконавча влада країни передбачає скасування й визнання недійсними актів санітарного законодавства, причому це стосується всіх нормативів, виданих до 24 серпня 1991 року, зокрема, норми щодо житлової площі. Головною метою ухвалення такого рішення є приведення нормативно-правових актів у відповідність до оновленого законодавства та реалізації Програми діяльності Кабміну і Стратегії  розвитку «Україна-2020».

Отже, в Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» буде скасована санітарна норма, що передбачає мінімально допустимий розмір житлової площі, необхідний для нормальної життєдіяльності однієї людини. В СРСР і до цього часу в Україні ця норма становила 6 кв. м. Варто відзначити, що норма була розрахована та ухвалена ще 1922 р. Під час її розрахунків бралися до уваги біологічні потреби людини й основні принципи теоретичної гігієни.

Що буде замість існуючих санітарних норм в будівництві

На думку багатьох експертів, цей норматив давно втратив свою актуальність і потребує  професійного перегляду з урахуванням міжнародних норм і правил. Звертаючись до міжнародного досвіду, слід відзначити, що в багатьох країнах такого терміну, як «санітарна норма площі житла», просто не існує. Разом із тим є санітарні та будівельні стандарти, які враховують насамперед комфортність проживання. Наприклад, за стандартами ООН, мінімально допустимою для однієї людини вважається площа 30 кв. м.

Через скасування радянських норм виникає природне запитання – а що ж буде в Україні замість них? Політики і спеціалісти згодні з тим, що вже давно назріла необхідність адаптувати українське законодавство до європейського. Однак на сьогодні немає чіткого розуміння, хто займатиметься новими нормативами. Профільні відомства – Міністерство регіонального розвитку та Міністерство охорони здоров’я – кивають один на одного. Тому на цьому етапі не йдеться про заміну застарілих норм новими – із законодавчої бази просто вилучається термін «санітарні норми».

Раніше ТУ Експерт писав про продовження будівельної амністії до кінця 2016 року - встигніть подати документи!