Скасування категорій складності. Що таке клас відповідальності - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

В Україні стартує нова система класифікації об’єктів будівництва

Останнє оновлення: 13.02.2017

нова система класифікації об'єктів будівництва з 2017 рокуВідходить у минуле поділ об’єктів, що зводяться, на 5 категорій складності. Під час зведення будівель I–II категорій складності потрібно було просто повідомити в органи контролю про початок будівництва. При будівництві об’єктів III категорії не вимагалась держекспертиза, тому під неї часто підводили будівлі IV і навіть V категорії.

Уже через 4 місяці будівельний ринок у нашій країні запрацює за новими правилами.  Набере чинності прийнятий у січні 2017 року ЗУ № 4733-1 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вдосконалення містобудівної діяльності». Він скасовує категорії складності, але вводить нове поняття  «клас відповідальності». Всього їх буде три:

  1. Незначний клас СС1 включає колишні категорії I–II (зведення будинків максимум на 50 осіб, госпспоруд, трансформаторних будок, гаражів). До цього класу відповідальності, за статистикою, входитиме понад 80% об’єктів, що зводяться.
  2. Середній клас СС2 включає колишні об’єкти III–IV рівнів складності (багатоповерхівки на 50–300 осіб, а також на 300–500 осіб і більше; об’єкти, що становлять небезпеку для 10 тис. і більше мешканців сусідніх територій).
  3. Значний клас СС3 прийде на зміну V рівню складності будівельних об’єктів  (становлять небезпеку для 50 тис. і більше осіб – АЕС і ТЕС, споруди на 1000 осіб).

Декларативний характер будівництва збережеться лише для незначного класу відповідальності  (СС1). Забудовникам достатньо буде повідомити контролюючі органи про початок зведення будинку чи госпспоруд.

На кому позначиться нововведення в першу чергу

Нововведення найбільше вплинуть на об’єкти, що раніше належали до III рівня складності. Під час будівництва споруд середнього (СС2) та значного (СС3) класів відповідальності потрібно буде отримувати дозволи від контролюючих органів і здійснювати державну експертизу. Причому це стосується не лише зведення нових АЕС чи окремих блоків атомних станцій, а й великих житлових комплексів.  

Експерти стверджують, що це негативно позначиться на інвестиційному кліматі в Україні, оскільки створить додаткові бюрократичні перепони. Забудовникам знадобиться більше часу для отримання дозвільних документів. Одні девелопери досі вважають ці зміни не потрібними, інші впевнені, що завдяки цьому вдасться приборкати хаос, що панує у багатоповерховій забудові українських міст.

Раніше ТУ Експерт писав про те, як позначиться зростання мінімалки на будівництві в Україні.