Зміни на ринку нерухомості в 2016 і прогнози від ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Як змінився ринок житла в 2016 році та що чекати від нового року?

Останнє оновлення: 13.02.2017

ринок житла в 2016На українському ринку нерухомості в 2016 році експерти зафіксували деяке пожвавлення. Після обвалу 2008 р. та багаторічного колапсу це не може не тішити.  Але кошти надійшли в галузь не завдяки, а всупереч. Населення більше не довіряє банківській системі України, тому вкладає кревно зароблені гроші в будівництво нерухомості.

Звичайно, наша країна поки що не може претендувати на інвестиційний бум. Процес стримує низка факторів: недовіра до судів, нестабільна політична та економічна ситуації, корупція у держорганах.  Щоб обсяг внутрішніх та іноземних інвестицій збільшився, необхідні реформи.

Іноземним інвесторам потрібно більше можливостей для маневрів:

  1. У вільний обіг потрібно ввести право на оренду землі. В цивілізованих країнах його можна продавати або надавати під заставу.
  2. Слід звільнити покупців комплексів нерухомості від необхідності узгоджувати угоди в Антимонопольному комітеті України.
  3. Необхідно побороти корупційну складову на ринку нерухомості.
  4. Дочірні підприємства іноземних корпорацій повинні отримати право на володіння землею (слід переглянути статтю 82 Земельного кодексу України).
  5. Земля має завжди «слідувати» за об’єктом нерухомості. Бажано, щоб винятків не було взагалі.  

Не на користь ринку нерухомості працюють підвищення цін на комунальні послуги та зниження купівельної спроможності населення через інфляцію.  Ціни на «вторинку» в доларовому еквіваленті продовжують падати: на 15% подешевшали хрущівки та  панельні дев’ятиповерхові будинки, на 10–12% «просіли» квартири в новобудовах Києва.  

Вплив федералізації на ринок нерухомості України

Курс на федералізацію сприяє передачі багатьох повноважень місцевим територіальним громадам. Поки що це торкнулось лише функцій архітектурно-будівельного контролю. Ці повноваження передали місцевим громадам, які зробили цей нагляд менш жорстким.

Але багатьма земельними ділянками і платою за землю громади поки що розпоряджатися не можуть. А якщо з’явиться інвестор, сільські чи міські ради не можуть передати йому землю в оренду безкоштовно, позаяк існують Податковий та Земельний кодекси.

Україна має створити більш комфортні умови для інвесторів, ніж сусідні країни. Тоді у нас будуватимуть нові житлові та промислові комплекси, запускатимуть стартапи, що сприятиме відродженню ринку нерухомості. А там і до показників золотого періоду 2004–2008 років недалеко.