Уряд України затвердив ряд заходів щодо спрощення ведення будівельного бізнесу - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Чергове спрощення будівельного бізнесу. Чого очікувати?

Останнє оновлення: 06.05.2019

спрощення будівельного бізнесу

На одному з останніх засідань, уряд України затвердив ряд заходів щодо спрощення ведення будівельного бізнесу в країні. Зокрема зміни торкнулися порядку присвоєння поштової адреси об'єкту нерухомості.

Тепер, замість 30 днів, отримати поштову адресу для свого будинку за новим порядком можна буде всього за 5 днів. Якщо раніше присвоєнням адрес займалися органи місцевого самоврядування на свій розсуд, і терміни розгляду питання в середньому становили близько місяця, то з введенням нових правил процедура отримання адреси стане зрозумілою і єдиною для всіх зацікавлених сторін. Особлива увага буде приділятися виконанню порядку у встановлені, чітко прописані терміни, для уникнення маніпуляцій і виключення незаконних дій пов'язаних з присвоєнням адрес нерухомого майна.

Також зміни торкнуться реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Знову ж мова йде про зменшення терміну отримання даного документа з 10 до 1 дня. Крім того, провести дану процедуру можна буде через електронний кабінет.

Постанова була розроблена Міністерством економічного розвитку і крім будівельної сфери стосується також деяких нововведень в інших галузях економіки. В цілому документ спрямований на спрощення ведення бізнесу в Україні, розширення електронного управління в бізнес середовищі і подальшого просування України в міжнародному рейтингу Doing Business.

Нагадаємо, що багато в чому завдяки якісним поліпшенням в будівельній сфері Україна в минулому році піднялася на 5 позицій в вищезгаданому рейтингу і змогла зайняти 71 місце з 190 країн світу. Це значне поліпшення, так як за даними Світового банку, кожна сходинка в Doing Business - це до 600 млн. доларів інвестицій.

Раніше ТУ Експерт писав про те, як потрібно облаштовувати вхід до будівель