Плани з реконструкції будинків старше 50 років в Україні - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Реконструкції хрущовок бути

Останнє оновлення: 17.12.2018

Київ розробляє проект оновлення застарілих будівель.

3D проект новобудовиВлада столиці планує розробити Програму комплексної реконструкції застарілих об'єктів нерухомості. На даний момент у КМДА вже є деякі ідеї щодо вдосконалення законодавства, так як це є одним з важливих каменів спотикання в цьому питанні.

На першому етапі Київ планує провести детальний аналіз планів забудови територій для позначення застарілого житла. На підставі цих даних можна буде створити етапи і черговість програми забудови, а також виявити будівлі, що підлягають знесенню, капітальному ремонту, реконструкції та визначити можливість надбудови поверхів в існуючих "хрущовках".

Ще одним важливим завданням стане питання згоди мешканців на проведення реконструкції або знесення житла і подальше їх відселення. Головною проблемою тут, на думку експертів, є передбачена законом України необхідність згоди 100% власників житла для початку робіт.

Першими в Україні «Програму будівництва нового житла на місці будинків старше 50 років» на найближчі 5 років затвердили в Чернігові. Згідно з проектом вже в 2019 році планується знесення двох застарілих "хрущовок" і відповідно будівництво на їх місці сучасних житлових об'єктів. До міського бюджету вже закладені кошти на фінансування від 25 до 40% суми будівництва. Розрахунки проводилися на підставі вартості будівництва житла, встановленого Мінрегіонбудом для Чернігівської області, яка становить 11149 грн / кв.м.

Забудовник на пільгових умовах отримує ділянку землі під забудову, а також 60-70% квартир в новому будинку для комерційної реалізації. Решта 30-40% апартаментів міська адміністрація передасть мешканцям знесеного будинку. На час проведення робіт, будівельна компанія зобов'язана надати рівноцінну за площею квартиру для власників старих квадратних метрів.

Раніше ТУ Експерт писав, що українські міста стануть безбар'єрними.