Будівельні норми і інтереси людей з обмеженими можливостями - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Українські міста стануть безбар'єрними

Останнє оновлення: 04.12.2018

Організація пішохідного переходу для людей з обмеженими можливостямиМінрегіонбуд продовжує роботу над внесенням змін до державних будівельних норм приводячи їх у відповідність до Європейських стандартів. На останньому засіданні члени комітету Доступності обговорили можливості створення безбар'єрного простору в містах для людей з інвалідністю.

На даний момент в Україні налічується близько 3 млн. людей з порушеннями опорно рухового апарату, слуху та зору. 80% таких громадян є працездатними, однак через відсутність умов для самостійного пересування по місту їхні права порушуються.

Нові ДБН передбачають обов'язкову установку пандусів, підйомників, ліфтів, а також інших елементів безбар'єрного простору. Для людей з порушеннями зору в громадських будівлях і на вулицях міста будуть встановлюватися аудіо вказівники, а також покажчики з шрифтом Брайля і контрастні знаки. Для громадян з вадами слуху в будівлях та інфраструктурі міста будуть впроваджуватися технічні засоби зв'язку, сигналізації, дублювання звукових сповіщень субтитрами і сурдоперекладом.

Також окремо розробляються вимоги по обладнанню паркомісць для людей з інвалідністю. Так не менше 10% парковок повинні бути відведені під місця для інвалідів, і знаходитися не далі ніж 50 метрів від входу в будівлю, для житлових будинків відстань буде збільшено до 100 метрів. Ширина кожного такого паркувального місця, повинна бути не менше 3.5 метрів, для зручності людей з інвалідними візками.

Внесення змін до державних будівельних норм торкнулося і будівництва нових готельних комплексів. Міністерство регіонального розвитку та будівництва планує зобов'язати девелоперів і власників при будівництві нових готелів облаштовувати не менше 10% номерів під потреби людей з обмеженими можливостями.

Нові норми замінять існуючий ДБН В.2.2-17: 2006 "Будинки і споруди. Доступність будинків для маломобільних груп населення" і за прогнозами керівників міністерства будуть прийняті до кінця цього року.

Раніше ТУ Експерт писав про те, що тепер можна будувати дитячі садки в житлових будинках.