Споживання скрапленого газу в Україні - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Ринок скрапленого газу в Україні демонструє впевнене зростання

Останнє оновлення: 25.06.2018

пропан вогненебезпечноСвітова асоціація скрапленого газу опублікувала інформацію, згідно з якою Україна входить до десятки найбільших споживачів LPG в якості моторного пального. Ці дані підтверджуються  статистичними звітами, відповідно до яких споживання скрапленого газу в країні збільшується п’ять років поспіль.

У чому причина популярності?

Експерти пов’язують значне поширення автогазу з кризою 2014 року, коли необхідно було знайти заміну бензину, що різко подорожчав.  Економічною та екологічною альтернативою став саме скраплений газ. Його частка на ринку за три роки збільшилась на 67%.  Саме тому Україна увійшла до ТОП-5 світових країн з найбільшою кількістю транспорту з газобалонним обладнанням.

Комплект техніки для підключення автомобіля до споживання скрапленого газу коштує близько 500 доларів. За нинішніх цін на бензин і дизпальне ці витрати «відбиваються» протягом півроку. Загальна економія усіх автомобілістів країни оцінюється в 1 млрд доларів.

Економічні показники

Українські автолюбителі споживають близько 1,48 млн тонн скрапленого газу на рік. За обсягами в літрах LPG обійшов світлі нафтопродукти, його частка на заправках становить 40% проти 34% бензину. Спеціалісти прогнозують стабільне підвищення попиту й рівня продажів сировини.

Однак ситуацію у галузі скрапленого газу не можна назвати безхмарною. Стрибки цін у середині 2017 року спровокували обмеження постачання з Росії. Уряду вдалося стабілізувати  ситуацію за рахунок диверсифікації імпортних закупівель.

Українське виробництво

Обсяг імпорту на ринку LPG становить понад 75%, що не може вважатися хорошою тенденцією. Для того щоб зменшити залежність від зарубіжного постачання, Україні необхідно поступово збільшувати частку власного виробництва. Порівняно з цифрами 2014 року ця галузь все ще має негативну динаміку, позаяк державні компанії скоротили видобування нафти, природного газу та газового конденсату. На тлі деякої інертності «Укргазвидобування» та «Укрнафти» інтерес до скрапленого газу виявляють приватні компанії, такі як Geo-Alliance і «Регал Петролеум».

Прогнози

Експерти вважають, що ще кілька років споживання скрапленого газу в Україні невпинно зростатиме. Вітчизняний ринок задає ціноутворення для багатьох країн Європи і впливає на політику продажів азіатських виробників.

Раніше ТУ Експерт писав про житлову сферу України.