Містобудівний кадастр України до 2021 року - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Містобудівний кадастр України буде створено через 2 роки

Останнє оновлення: 16.04.2018

містобудівний кадастр планують створити до 2021До 2021 року має бути створено містобудівний кадастр України. Тут важлива співпраця міської влади, щоб вона надала відповідні умови. Для територіального планування і розвитку важливо також бажання громад покращувати міські умови й залучати нові інвестиції. Завдання зі створення кадастру потрібно розглядати, враховуючи такі моменти, як індекс людського розвитку та конкурентної спроможності регіону. Про це в Житомирі під час стратегічної сесії з розробки кадастру заявив віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко.

Зубко вважає, що розробка кадастру дасть змогу зробити управлінські рішення більш якісними, відкритими і швидкими, а також поліпшить інвестиційну ситуацію, спростить дозвільні процедури в будівельній галузі.

Геннадій Зубко звернув увагу слухачів і на міські бюджети, які наприкінці минулого року склали 19 млрд грн. На його думку, важливо, щоб міські бюджети збільшувалися не лише за рахунок посиленої підтримки держави, а й завдяки створенню додаткових інструментів, здатних у  найближчому майбутньому залучати інвестиції. А створення містобудівного кадастру є одним із таких інструментів, який надасть можливість здійснити аналіз механізму ведення нерухомості та земельної ділянки, її межі, реєстр орендарів. Застосування кадастру дозволить збільшити місцеві бюджети та створити оптимальні умови для ведення бізнесу.

Прогнозується, що кадастр створюватиметься за рахунок підтримки держави, закордонних партнерів, експертів і місцевої влади. Керівник проекту Німецького об'єднання міжнародного співробітництва Матіас Брандт підтримав ідею і заявив, що німецький уряд готовий допомогти Україні в розробці кадастру. Він наголосив, що в країні має бути створено систему, здатну надавати геодані про кадастрову систему, власників ділянок, їх територіальні межі. Брандт вважає, що земля є основним активом суспільства, що дає змогу залучати інвестиції та вдосконалювати міське самоврядування.

Віце-прем'єр-міністр у своєму виступі зазначив, що в розробці кадастру важлива захищеність, мінімізація корупційних ризиків, прозорість. Він вважає, що потрібно чітко ставити мету і розуміти, що ми очікуємо від роботи цієї системи щодо кожної міської адміністрації та жителів міст. Такою системою є KPI, яку слід врахувати в процесі розробки.

Зубко наголосив, що не так важливо, скільки людей бере участь у розробці кадастру, головна мета – збільшити доходи міських бюджетів, побудувати маршрутну карту, за якою людина зможе без проблем оформити ділянку. Наразі тривалість цієї процедури становить 70–294 дні.

Слід зазначити, що стратегічну сесію з кадастрових питань було проведено в Житомирі ще й тому, що це місто серед тих, де впроваджується проект GIZ. Він націлений не лише на поліпшення умов проживання, а й на розробку містобудівних кадастрів.

Раніше ТУ Експерт писав про плани по будівництву нової окружної дороги навколо Києва, а також про зміну порядку отримання дозволів на проведення робіт підвищеної небезпеки.