Спрощення процедур оформлення будівельних документів - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Спрощення процедури отримання стройпаспорта. Що зміниться?

Останнє оновлення: 20.05.2019

отримання будівельного паспортуОдним з пріоритетних завдань Міністерства регіонального розвитку та будівництва України є спрощення процедур оформлення будівельних документів. На сьогоднішній день цим державним органом розглядається можливість скасування деяких дій пов'язаних з отриманням будівельного паспорта на житлові і дачні будинки на присадибній ділянці.

Зокрема мова йде про доцільність процедури завірення копій документів на землю. У Мінрегіонбуді вважають дані дії застарілими і такими, що не грають важливої ​​ролі при оформленні будівельного паспорта. Заступник міністра профільного міністерства Лев Парцхаладзе відзначив, що завірення копій документів на володіння або користування земельною ділянкою є простою формальністю. А час і гроші, які при цьому витрачаються на нотаріуса можна використовувати на інші цілі. Саме тому і виникла ініціатива перегляду процедури отримання будівельного паспорта для певних категорій забудов.

Прийняти відповідну постанову і внести зміни до наказу Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства №103 від 05.05.2011 "Про затвердження Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки" планується вже найближчим часом.

Як уже неодноразово наголошував Лев Парцхаладзе, всі ці дії покликані полегшити складні процедури отримання будівельної документації, скоротити час оформлення необхідного пакету документів і зробити взаємодію з державними органами прозорими і зручними для людей. Крім того, впроваджувані зміни дозволяють Україні набирати очки в міжнародному рейтингу ведення бізнесу Doing business, де наша країна займає вже 71 місце серед 190 країн світу.

Раніше ТУ Експерт писав про зміну вимог до систем пожежогасіння