Мінрегіонбуд оновлює вимоги до систем пожежогасіння в будівлях - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Мінрегіонбуд оновлює вимоги до систем пожежогасіння в будівлях

Останнє оновлення: 30.04.2019

вимоги до пожежогасіння

В Україні триває активне оновлення застарілих Державних будівельних норм. Цього разу міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства взялося за оновлення стандартів пожежогасіння відповідно до сучасних європейських вимог.

В змінених ДБН В.2.5-56-2014 "Системи протипожежного захисту" міститься ряд сучасних рішень для зниження втрат при займаннях на об'єктах житлової і не житлової нерухомості. Зокрема мова йде про системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою.

Даний метод широко застосовується в західних країнах довгий час і має ряд переваг в порівнянні з іншими системами:

  • Відсутність затоплень і руйнувань через використання великої кількості води
  • Більш ефективна ліквідація вогнища загоряння завдяки спеціальним системам розпорошування води.
  • Використання меншої кількості води - це не тільки економія, але і можливість установки менших за обсягом резервуарів з водою.

Установка і експлуатація таких систем протипожежної безпеки повинна проводитися згідно з чинними в Україні вимогами ДСТУ CEN/TS 14972 "Стаціонарні системи пожежогасіння. Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Проектування і монтаж".

Крім того, нові норми вводять обов'язкове використання звукових систем сигналізації та оповіщення в будівлях і спорудах, а також установку додаткових індикаторів справності і готовності системи пожежогасіння до роботи.

Подбали в Мінрегіонбуді і про пожежну безпеку музеїв. Чиновники пропонують прописати рекомендацію щодо використання систем газового і вуглекислотного пожежогасіння в залах де виставляються і зберігаються експонати. Принцип роботи даного методу полягає в тому, що система заповнює кімнату газом, витісняючи при цьому кисень, і відповідно позбавляє вогонь харчування. На відміну від традиційних способів гасіння пожеж дані системи абсолютно безпечні для експонатів і дозволяють зберегти всі цінності неушкодженими.

Раніше ТУ Експерт писав про плани впровадження публічного керування у містобудуванні