Порядок виконання техінвентарізаціі будівель вступив в силу - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

В Україні змінено процедуру здійснення технічної інвентаризації нерухомості

Останнє оновлення: 25.02.2019

порядок техінвентаризаціїЗатверджена Мінрегіонбудом інструкція, що стосується порядку виконання техінвентарізаціі будівель вступила в силу.

У новій версії документа дещо змінений процес здійснення даних робіт, а також систематизовано та конкретизовано ряд важливих термінів, які стосуються будівельних об'єктів. Зокрема, процедура технічної інвентаризації тепер проводиться безпосередньо до реєстрації права власності на незавершений об'єкт будівництва, і до прийняття в експлуатацію самовільно побудованих будівель. На підставі такої інвентаризації складається технічна справа, технічний паспорт, заносяться дані до Реєстру об'єктів нерухомості.

Згідно з документом може проводитися і позапланова техінвентарізація за бажанням замовника. Найчастіше це пов'язано з бажанням власника продати об'єкт або ж здати його в оренду. Внесення змін до конструкції будівлі, капітальний ремонт і ряд інших будівельних робіт також можуть бути приводом для проведення описуваної інвентаризації.

Контролювати якість виконаної технічної інвентаризації відповідно до нової інструкції буде контролер, який пройшов професійну атестацію та має відповідний сертифікат.

Технічній інвентаризації підлягають всі будівлі і споруди включаючи житлові та нежитлові будівлі, виробничі, складські комплекси, дачі, багаторівневі гаражі і паркінги, незавершені об'єкти будівництва. Допоміжні будівлі, такі як комори, сараї, навіси, альтанки, огороджувальні конструкції проходять інвентаризацію разом з основною будівлею. У разі відсутності основної будівлі видається відповідна довідка.

У новій інструкції також більш чітко прописані права та обов'язки сторін у ході проведення інвентаризації, а також позначені умови при яких дана процедура призупиняється або ж скасовується.

Раніше ТУ Експерт писав про те, що проводити ремонт інженерних систем теперь можна без дозвільних документів