В Україні триває активне реформування будівельної галузі

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Проводити ремонт інженерних систем тепер можна без дозвільних документів

Останнє оновлення: 11.02.2019

ремонт інженерних системВ Україні триває активне реформування будівельної галузі. Черговим кроком на цьому шляху стало затвердження Кабінетом Міністрів України оновленого переліку будівельних робіт, які не вимагають дозволів від відповідних органів. Після проведення таких робіт введення в експлуатацію об'єкта також скасовано.

Згідно оновленого переліку більше немає необхідності отримувати дозвіл на проведення капітального ремонту або реконструкцію внутрішніх інженерних систем, в тому числі вентиляції, систем опалення, водопостачання і водовідведення, а також силових і слабкострумових систем, як в житлових так і нежитлових будівлях.

Раніше, отримання дозволу на такі види робіт було необхідним і видавалося ДАБІ (Державної архітектурно будівельною інспекцією). Термін видачі даного документа займав від 1 до 6 місяців, що унеможливлювало швидкий початок робіт і проведення реконструкції або капітального ремонту інженерних систем будівлі з мінімальними витратами як для підрядника так і для власників об'єкта нерухомості або мешканців будинку. Крім того, необхідність введення в експлуатацію будівлі після ремонту також значно збільшувало термін початку повноцінного функціонування нерухомого майна.

Нагадаємо, що будівельна реформа, що проводиться з 2015 року, покликана, в тому числі спростити дозвільні процедури в галузі. Так, завдяки змінам в законодавстві Україна змогла піднятися на 105 сходинок у рейтингу Doing Business і зайняти 35 місце за показником "Отримання дозволів на будівництво".

Реформи також торкнулися і Державної Архітектурно Будівельної інспекції. В рамках децентралізації вже більше 100 міст самостійно виконують функції цього органу на місцях. Крім того, за словами Міністра регіонального розвитку та Будівництва Геннадія Зубко, були введені нові критерії перевірок і переглянуті процедури отримання дозвільної документації в ДАБІ.

Раніше ТУ Експерт писав про те, шо в Україні вводяться нові вимоги до газового обладнання.