Чи можлива відміна пайового внеску по законопроекту 3610 - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Законопроект № 3610: бути чи не бути?

Останнє оновлення: 14.11.2016

законопроекту 3610 - бути чи не бути - 2016 рікЩоб об'єктивно оцінити ситуацію в будівельній галузі України, досить поглянути на дані міжнародного рейтингу Doing Business. Нагадаємо, що експерти Світового банку щороку проводять оцінку простоти ведення бізнесу в різних країнах, а результати досліджень відображають у таблиці Doing Business. У загальному заліку рейтингу нинішнього року Україні відвели 80-е місце зі 190 можливих, тоді як за таким окремим показником, як простота отримання будівельної ліцензії, ми посідаємо в Doing Business тільки 140-у позицію.

Експерти і політики пропонують різні варіанти змін, які могли б оздоровити будівельну галузь. Іще наприкінці 2015 року на розгляд громадськості та народних депутатів був поданий законопроект № 3610, який передбачає внесення змін до Закону про містобудівну діяльність, а саме, відміну пайової участі будівельників у розвитку міст.

Можливе скасування пайового внеску

Ініціатором документа є народний депутат Петро Сабашук, який разом з однодумцями пропонує повністю скасувати пайовий внесок. На думку розробників законопроекту № 3610, обов'язкова пайова участь під час створення інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту – це потенційно корупційний збір, який лише збільшує невмотивоване фінансове навантаження будівельних організацій. Народні депутати, які підтримують новий законопроект, пропонують виключити вимоги про будівництво інженерних мереж поза ділянкою забудови з технічних умов інженерного забезпечення об'єкта будівництва. Це, на думку розробників, дозволить зменшити собівартість будівництва житла і допоможе стабілізувати економічну ситуацію в будівельній сфері.

Одночасно з законопроектом № 3610, який передбачає повне скасування пайового внеску, інша група депутатів запропонувала свій варіант змін – законопроект № 4108, яким пропонується розділити забудовників на дві категорії і встановити для них різні ставки пайових внесків. Так, нині забудовники житлової нерухомості перераховують до місцевих бюджетів 4 % кошторисної вартості, а будівельники комерційної – 10 %. У законопроекті № 4108 є пункт про зменшення ставки до 1 % будівельникам промислових і сільськогосподарських об'єктів, для всіх інших залишаються ті ж 10 % пайових внесків.

У Комітеті з питань будівництва вже неодноразово проходили слухання з теми регулювання ведення бізнесу. В обговореннях узяли участь чиновники з профільних міністерств та державних служб, представники органів місцевого самоврядування, професійних об'єднань, громадських, будівельних і проектних організацій. 18 лютого члени комітету прийняли рішення внести законопроект № 3610 на розгляд Верховної Ради і рекомендувати прийняти в першому читанні за основу.