Кабмін схвалив проект закону про скасування пайової участі - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Схвалено скасування пайової участі в розвитку міської інфраструктури

Останнє оновлення: 30.04.2018

проект закону 6540Кабмін схвалив законопроект №6540, що передбачає внесення змін до певних законодавчих актів країни, які стосуються покращення інвестиційного клімату. Цей законопроект передбачає повне скасування пайової участі у розвитку інфраструктури села або міста. Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе. Він зазначив, що цих грошей недостатньо для створення нових соціальних споруд, і жодної копійки з них не було спрямовано на ці цілі. А там, де немає чітких прозорих механізмів, висока ймовірність корупції. Цього вже давно не існує в європейських країнах. Також заступник міністра вважає, що скасування пайової участі здатне поліпшити позиції нашої країни в рейтингу Doing Business. Він сподівається, що депутати незабаром проголосують за цей проект.

Слід зазначити, що частина пайових внесків у загальному обсязі доходів міських бюджетів не перевищує 1%. У 2017 році було отримано 1,85 млрд грн, а це лише 0,8% від загальних доходів.

Парцхаладзе також відзначив, що не розроблена чітка схема визначення розмірів пайових внесків та їх оплати, а це призводить до корупційних махінацій. Такий підхід підвищує вартість будівництва, а інвестор не зможе прорахувати ціну проекту на початкових стадіях.

Законопроект був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України у співпраці з BRDO. Проект закону про скасування пайової участі підтримало Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства.

Раніше ТУ Експерт писав про нововведення в галузі законодавства - обов'язкову експертизу проектів.