Здача будинку (приватного) в експлуатацію в Україні за допомогою ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

 • Ліцензія на будівництво
 • Акт готовності об'єкта до експлуатації
 • Договір на постачання електроенергії

Здача будинку в експлуатацію

Останнє оновлення: 26.11.2015

здача в експлуатацію будинку Україна

Введення об'єктів нерухомого майна в експлуатацію - це комплекс заходів, щодо документального оформлення завершеного об'єкта будівництва, в ході якого встановлюється його відповідність проекту, державним будівельним нормам і правилам. Документ, отриманий в процесі введення об'єкта в експлуатацію, є юридичним підтвердженням закінчення будівництва.

Введення в експлуатацію це фінальний етап будівництва та першочерговий в життєвому циклі функціонування будови (підключення до мережі електропостачання, водопостачання, опалення, каналізації та ін.). Без цього документа неможливо оформити право власності, виконати операцію з купівлі-продажу, дарування та інших подібних операцій, здійснити реєстрацію (прописку) в цій будові.

Здача в експлуатацію об'єктів нерухомого майна, так само як і отримання дозволу про початок будівництва, залежить від категорії складності об'єкта. Здача в експлуатацію приватного будинку, який відноситься до 2-3 категорії складності, здійснюється на підставі декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Виникнення труднощів у процесі введення споруди в експлуатацію найчастіше пов'язане з відсутність досвіду в даному питанні, недосконалою системою містобудівної сфери, бюрократією та корупцією. Кожний з факторів ризику впливає як на терміни введення, так і на вартість роботи.

Етапи або особливості введення в експлуатацію будинку в Україні

Порядок введення в експлуатацію різний для об'єктів різної категорії складності. Приватні будинки легалізуються в 3 основних етапи:

 • подача повідомлення про початкот будівельних робіт;
 • подача декларації про готовність об'єкта в експлуатацію;
 • реєстрація права власності.

 

Але, крім перерахованих вище пунктів, здача будинку в експлуатацію включає:

 • отримання будівельного паспорта;
 • проведення технічної інвентаризації;
 • присвоєння поштової адреси та оплата пайового внеску.

 

Однією з основних проблем введення в експлуатацію - неправильне оформлення документів, часто помилки виникають при оформленні будівельного паспорта, в якому вказується недостовірна або неповна інформація про територію ділянки. Для правильного оформлення паспорта потрібно провести топографічну зйомку і дізнатися відстані від будинку до дороги (не менше 3 метрів), до кордонів ділянки (не менше 1 метра), до комунікаційних мереж (не менше 3 метрів) і до інших приватних будинків (не менше 8 метрів) .

Скільки коштує ввести будинок в експлуатацію?

Вартість здачі приватного будинку в експлуатацію залежить від року побудови, від розмірів будинку і ділянки, від наявності дозвільної документації та інших факторів. Діапазон цін на легалізацію приватного будинку в Україні:

Приватний будинок до 300 кв м

від 12000 гривень

Приватний будинок до 300 кв м

від 12000 гривень

Оформлення декларації

від 1000 гривень

Технічний паспорт

від 2000 гривень

Будівельний паспорт

від 600 гривень

БТІ

від 1000 гривень

Інші роботи

від 1000 гривень

 

Здача будинку в експлуатацію в Україні є недешевим задоволення, але обов'язковим для того щоб уникнути надалі проблем з проведенням комунікацій, отриманням прав власності і підтвердженням законності об'єкта.

Чи можливе введення будинку в експлуатацію за спрощеною схемою? ТУ Експерт знає відповідь

Введення в експлуатацію об'єктів 1-3 категорії складності, а також незаконно зведених самобудів здійснюється за спрощеною процедурою, при якій не потрібно погодження та затвердження проекту.

Етапи введення:

 • проведення технічної інвентаризації;
 • виготовлення звіту про відповідність об'єкта будівельним нормам і правилам;
 • подача документів у ДАБІ, отримання і реєстрація декларації;
 • внесення змін в будівельний паспорт - зняття мітки про самовільне будівництво та отримання свідоцтва про право власності.

 

Необхідний пакет документів:

 • документи, що посвідчують особу;
 • документи, що засвідчують право власності на ділянку та об'єкт нерухомості (у разі реконструкції);
 • декларація;
 • звіт за результатами технічної інвентаризації.

З метою економії часу і коштів таку складну процедуру варто довірити професіоналам. ТУ Експерт надає юридичні послуги з питань оформлення дозвільної документації. Співробітники компанії нададуть безкоштовні професійні консультації, перевірять правильність заповнення заяви та наявність всіх документів. Звернувшись до наших експертів, Ви зможете швидше провести комунікації та отримати право власності.

Замовити послугу введення будинку в експлуатацію

Будівництво будинку проходить у кілька етапів, кожен з яких вимагає часу, коштів, досвіду та отримання великої кількості дозвільної документації. Компанія ТУ Експерт, розуміючи потреби клієнта і прагнучи допомогти йому спростити процес юридичного оформлення будівництва, пропонує послугу - Введення будинку в експлуатацію. Замовити послугу можна онлайн (скориставшись кнопкою "Замовити"), або зателефонувавши за телефонами (які вказані в правому верхньому меню). Яку форму зв'язку Ви не оберете, ми будемо раді допомогти і надати вичерпну консультацію!