Дозволене використання ділянок землі і будівельних об'єктів

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Види дозволеного використання земельних ділянок і об'єктів капітального будівництва

Останнє оновлення: 30.05.2016

види дозвільного використання землі та об'єктівЗгідно з чинним законодавством України дозволене використання ділянок землі і об'єктів капітального будівництва можливо тільки в наступних випадках:

  1. Якщо зазначена ділянка землі відповідає містобудівному регламенту і чітко позначена на карті в певній зоні зазначеного міста (в цьому випадку використовують карту містобудівного зонування).
  2. Якщо земельна ділянка або об'єкт відповідає граничним параметрам в сфері будівництва або реконструкції.
  3. Якщо зазначений об'єкт відповідає повному переліку вимог в області надійності, довговічності і безпеки, чітко зазначених в сучасних протипожежних правилах і будівельних нормах.
  4. Якщо використання землі або об'єкт будівництва не порушує обмежень, передбачених чинним законодавством України. Зокрема, використання земельних та інших об'єктів нерухомості не повинно порушувати громадянських прав або інтересів всіх правовласників суміжних ділянок або об'єктів капітального будівництва.

Дозвільне використання об'єктів і ділянок землі

Види дозволеного використання бувають основним, умовно дозволеними або допоміжним. У першому випадку мова йде про об'єкти і ділянки землі, які відповідають актуальним правилам пожежної безпеки та будівельним стандартам, що лише підкреслює неможливість заборони використання. Використання може бути і умовно дозволеним, якщо отримання права на нього повинно надаватися тільки після проведення публічних слухань муніципального значення в передбаченому законом порядку. Допоміжними видами сучасного дозволеного використання можна користуватися тільки в разі взаємодії з основними або умовно дозволеними.

Види дозволеного використання певного типу нерухомості, який відсутній в списку дозволених законом, залишаються поза законом. Вони не можуть бути дозволені навіть після публічних слухань.

Варто також відзначити, що розмір загальної площі об'єктів так званого допоміжного виду дозволеного використання не повинна перевищувати встановлених законом допустимих норм, якщо така можливість не була передбачена власником.