Будівельну амністію пропонують продовжити до кінця 2016 року

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

«Будівельну амністію» пропонують продовжити

Останнє оновлення: 21.10.2016

ОНОВЛЕНО - 19 жовтень 2016 року - будівельну ліцензію продовжили до кінця 2016 року.


У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який пропонує продовжити термін так званої «будівельної амністії» до кінця 2016зареєстровано законопроект щодо подовження дії будівельної амністії року, що дозволить легалізувати самобуди без будь-яких штрафних санкцій з боку держави.

Законопроект передбачає внесення зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів, побудованих без дозволу на будівельні роботи.

Автори законопроекту вважають, що терміну, який давався на легалізацію самобудів раніше (до кінця 2015 року) недостатньо. Не дивлячись на те, що закон був прийнятий в січні, по суті, власники мали можливість узаконити свої будови тільки починаючи з середини весни. Багато хто зіткнувся з деякими складнощами, такими як, наприклад, процедура приватизації землі, яка займає кілька місяців. Це призвело до того, що не всі встигли вкластися в надані терміни.

У новому законопроекті пропонується змінити тільки терміни. Решта умов не підлягають зміні. Так під дію закону потрапляє індивідуальне житло (садові, дачні будинки), господарські споруди, гаражі тощо, громадські будинки і споруди сільгосп призначення 1 та 2 категорії складності, зведені з серпня 1992 по березень 2011 року. Для власників будівель, які скористаються запропонованим механізмом введення в експлуатацію, не передбачені ніякі штрафи.

В даний момент законопроект про продовження термінів знаходиться на розгляді в комітеті Верховної Ради.