Інвестиційна привабливість ринку нерухомості України 2015 | ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Інвестиційна привабливість ринку нерухомості України

Останнє оновлення: 10.02.2016

інвестиційний інтерес до українського ринку нерухомості

В умовах економічної кризи, міграції усередині країни, зменшення грошової маси і недовіри українців до влади зростає попит на житло. Обвал гривні призвел до відтоку депозитів з банків, що, у свою чергу, зробило сильний вплив на економ і преміум-сегменти, представники, яких почали досліджувати ринок нерухомості і вкладати заощадження в покупку квартир.

Причини зовнішнього інвестування

Підвищення попиту призвело до збільшення зовнішнього інвестиційного інтересу до українського ринку нерухомості. Іноземні інвестори бачать потенціал в даній сфері і прагнуть інвестувати в українську нерухомість, аналізуючи попит, пропозиції, цінові показники і характеристики сегментів.

Другим вагомим чинником заходу іноземних забудовників на ринок України є дефіцит якісних і унікальних об'єктів, які здатні зацікавити споживача і задовольнити всі його запити. Покупці стають більш вимогливими і звертають увагу на якість, унікальність, архітектуру і планування. Але місцеві забудовники не готові ставати більш лояльними і гнучкими, підлаштовуватися під запити споживача. Наслідок подібної нерішучості - заморозка вітчизняних проектів і запуск іноземних.

Не тільки економічна ситуація, а й політична надали вагомий вплив на інтерес зарубіжних гравців. Вони розраховують на спрощені процедури оформлення землі у власність, проведення комунікацій та введення об'єкта в експлуатацію.

Часовий діапазон

Ситуація в країні призвела до мінімальних вартісними показниками нерухомості і землі. У найближчі 2-3 роки очікується період стагнації, по закінченні якого можливий плавний підйом сфери. Аналітики говорять про те, що для отримання максимального прибутку в розрізі найближчих 5 років необхідно починати інвестувати в проект зараз, щоб через 2 роки вивести новий продукт на ринок.

Вкладати кошти в українські проекти мають намір компанії з: Америки, Англії, Литви, Туреччини, Азербайджану та США. Заявлений мінімальний обсяг інвестицій - 5000000 доларів. Західних гравців цікавить преміум сегмент, а східних - економ або комфорт. У пріоритеті короткострокові проекти до 3 років, з прибутковістю 30-40% річних на вкладені інвестиції. Іноземні забудовники націлені на те, що в момент:

  • рецесії - вони вийдуть на ринок;
  • застою - придбають землі за мінімальними цінами;
  • розвитку - розпочнуть реалізацію проекту;
  • піку - підуть з ринку.

 

Іноземні інвестори категоричні в питаннях партнерства з українськими бізнесменами. Принцип роботи - ніякого партнерства, пайової участі і спільних інвестицій з місцевими забудовниками.

Географічна локація

Розглядаючи ситуацію в столиці можна відзначити, що існує 2 основних критерія вибору земельної ділянки - його вартість і обсяг. Для забудови і зведення споруд розглядаються не тільки ділянки в центрі, але і спальні райони, промислові зони, а також території, на яких розташовані заводи, фабрики і підприємства.

Під будівництво елітного житла іноземні компанії купують ділянки в центрі, на Подолі і Печерську (вартість - 50 000 доларів за 1 сотку).

Під квартальну забудову (10-15 тисяч доларів за 1 сотку) або точкове будівництво (20-25 тисяч доларів за 1 сотку) закуповується земля у спальних районах столиці. На формування ціни впливає потенціал ділянки та ії розміри.

Підбиваючи підсумки

У продовження сказаного хочеться відзначити - іноземним інвесторам є з чого вибрати і в що інвестувати. Основне питання - у виборі місця розташування і сегмента, а також у можливостях покупця.

У 2015 році іноземні забудовники формують попит на нерухомість. Інвестиційна привабливість ринку нерухомості велика і вже є передумови для змін у даній сфері, але поки тенденція зовнішнього інвестування не набрала масштабності.

Для розвитку нашої країни прямі зовнішні капіталовкладення відіграють важливу роль, так як іноземні засоби сприяють активізації інвестиційного процесу, впровадження передових технологій, використанню нового іноземного досвіду, розвитку бізнесу, збільшенню потенціалу країни і формуванню першокласної української нерухомості.

Читайте також статтю про те, як отримати ділянку землі у власність у держави: як це зробити безкоштовно, які потрібні документи, скільки часу може зайняти.