Дізнайтеся, чи є у вашого реєстратора доступ до реєстру - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Оприлюднені списки реєстраторів і нотаріусів з анульованим доступом до держреєстрів

Останнє оновлення: 06.11.2017

людина за трибуною в червоному квадраті, перекресленаНа сайті Мінюсту опублікували списки нотаріусів та реєстраторів з обмеженим  або анульованим доступом до держреєстрів. Тривалість обмеження також зазначена.  Прес-служба Мінюсту інформує, що ці дані відтепер надаватимуться публічно. 

Офіційна заява

Олена Сукманова, замміністра юстиції з питань державної реєстрації,  стверджує, що цю практику введено з метою підтримання прозорої і відкритої діяльності представників міністерства, а також захисту громадян від звернення до нечесних реєстраторів.   

На сайті Мінюсту завжди публікувались накази з призначенням невиїзних перевірок дій реєстратора згідно з реєстром (камеральні перевірки). Але про їхні результати жодного разу не повідомлялося громадськості. Нині «інформаційний вакуум» відсутній, і відтепер доступні всі дані, – зазначає Сукманова.

Нагадаємо, що процедура камеральних перевірок затверджена в межах антирейдерського закону в 2016 році. Підставами для таких перевірок можуть бути акти моніторингу реєстраційних дій, подання територіальних органів юстиції, скарги.

Заступник міністра юстиції повідомила, що пропозиція про публікацію даних камеральних перевірок  до  Мінюсту надійшла у звіті щодо протидії рейдерству від Ради бізнес-омбудсмена. У своїй рекомендації представники Ради запропонували оприлюднювати інформацію про результати, щоб усі, хто співпрацює з реєстраторами, знали про їх відключення.

Олена Сукманова наголосила на тому, що доступ до списку захистить тих, хто користується послугами реєстратора, від потрапляння в небажану ситуацію і допоможе самим реєстраторам стежити за особистим доступом до реєстру.

Варто знати

За адресою https://minjust.gov.ua можна переглянути весь список нотаріусів і реєстраторів, яким анулювали чи тимчасово обмежили можливість використання держреєстру. Інформація про термін тимчасового обмеження зазначена в списку біля кожного прізвища. З-поміж ста шести реєстраторів і нотаріусів доступ анульовано тринадцятьом.

У заяві замміністра юстиції з питань держреєстрації також відзначила, що послуги реєстратора публічні, і можливість або заборона на надання таких послуг теж мають бути публічними.

Раніше ТУ Експерт писав про те, як отримати інформацію про перейменування вулиць Києва, а також про те, як тепер будуть вирішуватися земельні питання для учасників АТО.