Закон 6578 забороняє арешт інвест-коштів в сфері теплопостачання - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Ухвалено законопроект, що захищає інвестиційні кошти міжнародних фінансових організацій

Останнє оновлення: 25.05.2018

Принято закон 6578Верховна Рада України в другому читанні ухвалила законопроект №6578. Він забороняє накладати арешт на інвест-кошти міжнародних фінансових організацій (МФО), що витрачаються на проекти в галузі тепло-, водопостачання та водовідведення. Документ було подано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. На засіданні парламенту був присутній віце-прем’єр-міністр Мінрегіону Геннадій Зубко, повідомляють ЗМІ.

У пояснювальній записці сказано про необхідність внесення правок до законодавчих актів «Про питну воду і питне водопостачання», «Про теплопостачання», «Про виконавче виробництво». Згідно з положенням ухваленого законопроекту, кошти МФО зараховуються на рахунки підприємств, що працюють у галузі тепло-, водопостачання і водовідведення, а також використовуються на виконання інвестиційних проектів на підставі пунктів договору з МФО. Блокувати та стягувати ці гроші заборонено.

Переваги закону №6578

Геннадій Зубко зазначив, що цей закон є важливою частиною концепції реформування сектору теплопостачання, що реалізується з 2016 року. Віце-прем’єр-міністр наголосив, що заборона накладення арешту на інвестиційні кошти підвищить рейтинг України в очах міжнародних фінансових організацій. Крім того, закон створює сприятливі умови для реалізації багатьох програм у галузі тепло-, водопостачання та водовідведення, що наразі перебувають на стадії розробки.

Чиновник переконаний, що кошти, залучені шляхом інвестицій, допоможуть вибудувати ефективні схеми теплопостачання і здійснити модернізацію підприємств. Сьогодні українські підприємства співпрацюють з Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком та Всесвітнім банком.

Нагадаємо, що раніше суб’єкти господарювання не могли виконувати умови договорів з міжнародними організаціями, якщо суд накладав арешт на інвестиційні кошти. Експерти неодноразово наголошували, що така ситуація підриває довіру західних партнерів і гальмує  розвиток цієї галузі.

Раніше ТУ Експерт писав про тенденції на ринку офісної нерухомості, а також про перспективи створення містобудівного кадастру України через 2 роки.