Якісне електропостачання будинків в Києві - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Хто відповідає за якісне електропостачання в Києві?

Останнє оновлення: 17.09.2018

Вікна будинку вночі - в будинку є світлоВ осінньо-зимовий період зростає навантаження на енергомережі, і збільшується ймовірність аварій. Часто користувачі не знають, куди їм звертатися у випадку поломки, відключення електропостачання, і хто відповідає за відновлення функцій електромереж.

Відповідальними за якісне електропостачання киян є три сторони:

  • електропостачальна компанія (Київенерго);
  • балансоутримувачі житлових будинків (ЖЕО, ОСББ, ЖБК);
  • побутові споживачі.

Функції Київенерго

Електропостачальна компанія виробляє електроенергію на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 і закуповує її на ринку. Вона має повністю забезпечувати потреби мешканців столиці в електричній енергії.

Транспортування електроенергії до кінцевого споживача, утримання в належному стані електромереж столиці та підстанцій, а також їх ремонт і реконструкція є обов’язком компанії.  

Крім того, Київенерго виконує облікові функції: контролює показники квартирних електролічильників, виконує звіряння, запроваджує автоматичні системи обліку АСКОЕ і формує рахунки за використану споживачами електроенергію.

Відповідальність балансоутримувачів

Організації, що мають на балансі житлові будівлі, обслуговують внутрішньобудинкові мережі. До обов’язків цих організацій належать утримування мереж у робочому стані; оперативне проведення ремонтних робіт і реконструкцій; використання обладнання, що відповідає усім чинним нормативам.  

Балансоутримувачем забезпечується робочий стан розподільного щита та лічильників, установлених на сходових майданчиках. Персонал ЖЕО (ОСББ, ЖБК) зобов’язаний виконувати накази диспетчера Київенерго щодо функціонування електромереж.

Межею, за якою закінчується відповідальність Київенерго за стан електромереж і починається відповідальність балансоутримувача, є розподільний щит.

Обов’язки споживача електроенергії

Власник квартири або приватного будинку відповідає за стан електромережі та її елементів (проводки, розеток та ін.) всередині житла, електричного лічильника, що знаходиться в квартирі чи приватному будинку, та своєчасну оплату послуг електропостачання.

Стежити за безпечним використанням побутових приладів також потрібно власникам житла. Неправильне встановлення розетки, підключення несправного приладу або потужних приладів при старій проводці  загрожують аваріями всередині будинку/квартири, і відповідальність за усунення наслідків також покладатиметься на власника.

Раніше ТУ Експерт писав про продаж прав оренди землі.