Google побудує розумне місто в Канаді - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Google збудує місто майбутнього в Торонто

Останнє оновлення: 01.10.2018

Google планує побудувати розумне місто в ТоронтоКомпанія Google давно цікавиться можливістю модернізації міст. 2014 року з’явилась можливість реалізувати деякі аспекти програми «розумне місто» в Нью-Йорку, а потім у Бостоні. Однак густонаселені мегаполіси зі своїми правилами і традиціями неможливо повністю перебудувати та реорганізувати. Максимум, чого вдалося досягти, – встановлення обладнаних сенсорами світлофорів, які повідомляють про ДТП чи несправність дорожньо-регулюючих систем, а також запуску додатка, що відстежує вибоїни на дорогах для зручності автомобілістів. Порівняно з амбіційними планами компанії у галузі містобудування це дрібниці. Керівництво Google переконане, що «розумне місто» потрібно будувати з нуля. І, схоже, у них з’явилася така можливість.

Східна набережна Торонто – прекрасне поле для експериментів. Відрізану від центру залізницею  безлюдну ділянку берега та промзони буде перетворено на міське середовище, реалізоване на основі інноваційних технологій. У жовтні 2017 року «Сайдуок Лебз», дочірня компанія Google, уклала з канадською владою угоду й почала реалізацію проекту під назвою «Причал» вартістю 50 мільйонів доларів.

У нових кварталах Східного Торонто будуть розумні сміттєпроводи, які виставлятимуть мешканцям рахунки за викинуте сміття з урахуванням складу і ваги, погодні датчики, які можуть активувати підігрів  тротуару або попередити про наближення шторму. Спеціальні додатки оптимізуватимуть маршрут пересування в годину пік, видаватимуть дозвіл на проведення вечірок і навіть повідомлятимуть про вільні крісла на набережній. Вулиці кварталу будуть спроектовані з урахуванням швидкої появи аеромобілів. «Причал» – це міське середовище, обладнане безліччю датчиків, яке саме себе регулює та контролює. Життя в місті майбутнього обіцяє бути комфортним і впорядкованим, однак є й інший бік.

«Розумне місто» – це можливість постійно збирати величезний обсяг даних про всіх його мешканців, найменші аспекти їхнього життя. Розробники проекту заявляють, що Канада як держава, що відстоює демократичні свободи громадян і право на конфіденційність особистих даних, – одне з найсприятливіших місць для його реалізації.

Наразі співробітники Google опитують жителів міста, з’ясовуючи, яким вони бачать своє  «місто майбутнього». Таким чином, компанія не нав’язує мешканцям Торонто власне бачення. Є всі передумови для того, щоб реалізація проекту «Причал» стала революційним проривом у галузі містобудування. А хто буде господарем у місті майбутнього – люди чи технології – покаже час.

Раніше ТУ Експерт писав про захист інвестиційних коштів міжнародних організацій.