Дахи для накопичення води в Ірані - новини ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Покрівлі для збирання води – ноу-хау з Ірану

Останнє оновлення: 24.04.2017

Поки в усьому світі вдосконалюють конструкції водостоків, в Ірані діють з точністю до навпаки. Тегеранська компанія BMDesign Studios розробила власний спосіб економії водних ресурсів – жителям посушливих районів пропонують установити на дахах гігантські чаші для збирання вологи.

проект нових дахів в екопоселеннях ірану

Сухе спекотне повітря, пил, постійні вітри – через суворий клімат в Ірані гостро стоїть питання економії вологи. Щороку в країні зникають невеличкі озера, а великі джерела прісної води поступово випаровуються і зменшуються в розмірах.  Місцеві архітектори  запропонували інноваційне рішення – покрівлі у формі чаш. Конструкція під назвою Concave Roof дає змогу збирати дощові опади, тим самим компенсуючи споживання води.  Більше того, ця технологія передбачає ефективне природне охолодження житла за допомогою зібраної вологи – власники будинків з Concave Roof зможуть суттєво зменшити витрати на кондиціювання приміщень.

збір води в Ірані

За словами головного архітектора компанії Бабака Мостофі Садрі, така конструкція актуальна для 85% районів Ірану. Двоярусні чашоподібні дахи дають змогу збирати  максимум вологи, при цьому верхня оболонка створює додаткову тінь для нижньої. Навіть найдрібніші краплі не встигають випаровуватися з поверхні – завдяки крутому нахилу покрівлі вони стікають до центрального пункту збору, а звідти потрапляють до резервуарів між стінами будівлі, охолоджуючи приміщення. Одна така увігнута покрівля дає змогу збирати до 28 м³ води.

дах для збору води

Плани компанії BMDesign Studios виходять за межі поодинокого будівництва споруд з Concave Roof. За задумом архітекторів, будівлі з чашоподібними дахами мають вибудовуватися в формі атріумів, що дасть змогу використовувати накопичену вологу максимально ефективно. Додаткову тінь створюватимуть висаджені навколо фінікові пальми. Наразі студія активно займається реалізацією подібних еко-поселень на території Ірану. Крім того, спеціалісти BMDesign Studios готові застосувати розроблений метод і в інших регіонах з посушливим кліматом. Планується, що Concave Roof стане ефективним засобом боротьби з глобальним потеплінням.

Раніше ТУ Експерт писав про енергосховища Ілона Маска і перспективи їх створення в Україні.