Що заважає завершити будівництво недобудов в Києві - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Як розв’язати проблему недобудов у Києві?

Останнє оновлення: 27.06.2017

як вирішити проблеми недобудов КиєваУ 2016 році в столиці налічувалося близько 200 об'єктів нерухомості, терміни і можливість введення яких в експлуатацію невідомі. Трохи більше чверті цих об'єктів підпадають під категорію неідентифікованого житла, на 18% будівельні роботи взагалі не проводяться, 15% належать до вже збудованого житла, а 14% на той момент були в процесі будівництва.

Причини такої ситуації експерти вбачають в ігноруванні деякими забудовниками чинних  законодавчих норм. У разі виявлення порушень і нарахування великих грошових штрафів будівництво зупиняється. Ще один фактор — фінансові прорахунки будівельних компаній. Особливо це характерно для проектів, які планувалися в реалізацію років 8–10 тому, до початку фінансової кризи.  

Наявність заморожених об'єктів створює місту і його жителям низку проблем. По-перше, в умовах гострої нестачі землі під будівництво ці ділянки простоюють без користі. По-друге, демонтаж недобудов вимагає значних фінансових витрат, а тим часом території занедбаних будівництв використовуються неблагополучними соціальними елементами.

Завершення ж будівництва заморожених об'єктів пов'язано із врегулюванням безлічі бюрократичних процедур, а також додатковими витратами на перевірку міцності споруди.

Допомогти хоч частково вирішити питання недобудов могли б великі будівельні компанії. Однак слід враховувати, що завершення будівництва покинутих об’єктів приносить значно менше прибутку, ніж зведення будівлі з нуля. Тому для залучення забудовників необхідно на державному рівні розробити систему заохочень, спеціальні програми кредитування та ін. Додатковою перевагою для будівельних компаній може бути надання на вигідних умовах ділянок, розташованих поряд із будівництвом. Крім того, необхідно максимально спростити і прискорити бюрократичні процедури, врегулювати питання пайових внесків, допомогти з підключенням до міських мереж,  оформленням земельних ділянок, отриманням техумов та ін.

Раніше ТУ Експерт писав про вирішення проблеми з незаконними газовими заправками в Києві.