Вчені знайшли нестандартне рішення для очищення повітря - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

У Китаї тестують вежу - очищувач повітря

Останнє оновлення: 21.01.2019

Вежа - очищувач повітряОднією з найважливіших проблем для Китайської Народної Республіки є забруднення повітря. Особливо складна ситуація в Північних регіонах взимку. Холодне повітря і викиди від вугільних ТЕЦ створюють безліч ускладнень для здоров'я людей і навколишнього середовища. Вчені знайшли нестандартне рішення і побудували в місті Сіан, провінції Шеньсі, де смог став нормою життя, вежу, яка очищає повітря від шкідливих речовин.

Стометрова споруда здатна виробляти до 10 млн. кубічних метрів чистого повітря в день. Запатентована технологія працює наступним чином: по периметру вежі встановлені теплиці - повітрозабірники, в які надходить забруднене повітря, на наступному етапі воно нагрівається і проходить через систему фільтрів, а в кінці циклу відбувається процедура позитивної іонізації. Вежа працює на екологічно чистій сонячній енергії, якої вистачає навіть в зимовий період, таким чином сама будівля не виробляє ніяких шкідливих речовин, які могли б потрапити в атмосферу.

Автори не розголошують вартість проекту, проте заявляють, що змогли знайти відносно недорогий метод очищення повітря, який може істотно поліпшити екологічну ситуацію в країні.

Реалізація проекту почалася ще в 2015 році за підтримки Академії наук Китаю. На даний момент будівництво завершено і башня проходить різні випробування, щоб удосконалити технологію і виключити всілякі ризики. Вчені покладають великі надії на Smog Free Tower. Проведені заміри показують, що за останні місяці якість повітря значно покращилася в радіусі 10 квадратних кілометрів від установки, а вміст найбільш шкідливих дрібних частинок в смогу знизився на 15%. У разі успіху, незабаром, в Пекіні з'явиться старший брат вежі - 500 метрова конструкція здатна поглинати забруднень в рази більше експериментального зразка.

Раніше ТУ Експерт писав про нові будівельні тенденціі у 2019-му році